Поздрав мојим драгим ђацима, надам се да сте бар мало предахнули од школе и обавеза. Велики број вас лепо и редовно ради што је за сваку похвалу. Трудите се и надаље да редовно радите и шаљете домаће.

Велики део пута смо превалили – 6 лекција је иза нас а још две испред.

Данас почињемо са лекцијом број 7 па ћете отворити књиге на страну 54.

Радна атмосфера на слици. Где се налазе наши ликови? Шта они раде ? Примећујете да ове биљке нису као на планети Земљи већ су доста веће. Шта видите од воћа и поврћа? Да ли волите да их једете? Требало би јер су здрави.

Ми смо у првом и другом разреду учили храну, и ово је храна али је у питању воће и поврће.

А које ћемо то воће и поврће данас научити видећете у првом задатку. Слушајте снимак и понављајте речи.

Послушајте сад разговор, пратите које се воће и поврће спомиње (једно недостаје-пробај да погодиш).

Домаћи:

Погледајте и час који је био за други разред и подсетите се речи и питања (кликните на реч час).