Данас завршавамо лекцију број 7 о храни.

Отворите књиге на 59. страну:

Слушаћете снимак, када чујете број 1 – паузирате, залепите налепницу, подебљате слова и поред нацртате смајлија са осмехом ако је дете рекло да воли а тужног ако је дете рекло да не воли ту храну. (погледај слику горе како сам ја почела).

Следећи задатак нећете радити у књизи, радићете га на неком већем папиру. Пошто је задатак да цртате тј. прикажете храну коју волите да једете и храну коју не волите да једете урадићемо то на занимљивији начин. Погледаћете следеће слике који су примери како све можете да урадите, техника је по вашем избору (цртање, колаж, пластелин…) Нека радови (један са храном коју волите, други са храном коју не волите) буду као пројекат, да не буду у свесци и да буду довољно видљиви као за школски пано. Водите рачуна о здравој исхрани.

Од радова (фотографија) ћу направити онлајн изложбу. Па погледајте примере:

Нека ово буде домаћи и за петак како бисте имали довољно времена, а у суботу која је радна имамо нови час.